29 августа 12 18:13 Информация о Казахстане/

Державний Прапор Республіки Казахстан

Блакитний прапор із золотавим національним орнаментом зліва, золотавим сонцем і ширяючим силуетом орла в центрі сьогодні прикрашає адміністративні будівлі в Республіці, майорить над будівлями посольств суверенного Казахстану в іноземних державах, встановлений біля будівлі Організації Об'єднаних Націй. Він нині всіма сприймається як символ свободи, незалежності і суверенітету нашої Республіки. Його автор Шакен Ніязбеков. Цей наш новий символ є результатом його творчих шукань і самовідданої праці.
 
У конкурсі, присвяченому розробці державного прапора, брали участь більше 600 проектів. Після попереднього відбору чотири найбільш цікавих проекти комісією були висунуті на обговорення Верховної Ради Республіки Казахстан.
 
Головним елементом державного прапора є його колір. Треба віддати належне наполегливості та цілеспрямованості автора, який із самого початку відмовився від багатоцвіття і недоладності і доводив однокольоровість прапора як символа єдності Казахстану. І ось в остаточному варіанті визначається світло-блакитний колір. Перш за все, ясно-блакитний колір відноситься до числа тих кольорів, який людством с давніх часів широко використовується як один з яскравих, виразних і приємних. Це не випадково. Адже даний колір переважає в природі. Він є одним з семи священних кольорів веселки. Колір неба і води.
 
У міжнародному плані до політики тієї країни, яка підняла символом своєї державності світло-блакитний прапор, необхідно ставитися з найбільшою довірливістю і розумінням. Таким чином, без домішки, чистий блакитний колір нашого прапора свідчить про культурно-етнічну єдність народу і одночасно вказує на ідею неподільності держави.
 
Сонце – джерело життя і енергії. Тому силует сонця є символом життя. Людина – не вічна. Прихід у світ і відхід людини з життя вимірюється часом. А час визначається для кочівника рухом сонця. Схід та захід сонця, один вимір – день. За законом геральдики, силует сонця є символом багатства і достатку. Тому не випадково при уважному розгляді промені сонця в нашому прапорі одночасно мають форму зерна – основи достатку і благополуччя.
 
У світорозумінні кочівників особливе місце займає степовий орел чи беркут. Його зображення на гербах і прапорах народів і етнічних груп, що населяли Казахстан, має давню традицію. На мові символіки силует орла означає державну владу, широту і прозорливість. Для степовиків це символ свободи, незалежності, прагнення до мети, до висоти, політ в майбутнє. Разом з тим, орел, маючи потужну силу, здатний дати гідну відсіч кожному, хто намагається перешкодити в досягненні майбутнього. Силует орла виник і від ідеї прагнення молодого суверенного Казахстану в висоти світової цивілізації.
 
Ще одним елементом, що дає новизну і неповторність нашого прапору, є паралельна до його древку смуга, що складається з національного орнаменту. Тут зображено казахський орнамент "кошкар-муйз – баранячі роги".

Warning: require_once(/usr/local/apache/www/kz/htdocs/www//a8693344089437452c2aef4c7783910cb1d11f1f/trustlink.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/local/apache/www/kz/htdocs/app/views/blocks/footer.phtml on line 17