29 августа 12 18:11 Информация о Казахстане/

Державний Герб Республіки Казахстан

4 червня 1992 назавжди залишиться в історії і в пам'яті народу як день народження державного герба Республіки Казахстан. Взагалі широко застосовуваний сьогодні термін "герб" походить від німецького слова "ербо". У перекладі на казахську він означає поняття "Танб" (тамга, знак). Вперше даний термін почав вживатися в стародавньому Тюркськиму Каганаті (551-630 рр..)
 
Сьогоднішній герб суверенного Казахстану є результатом величезної праці, творчих пошуків двох відомих архітекторів: Жандарбека Малібекова і Шоти Уаліханова. Перемогти в цьому змаганні було нелегко. Досить нагадати, що тільки у фінальному конкурсі брали участь 245 проектів і 67 описів майбутнього герба.
 
Герб має форму кола. У світі найдосконалішою формою вважається форма кулі. А коло, як самий близький до цього досконалості елемент, особливо цінується у кочівників. Це символ життя, вічності.
 
Центральним елементом, що увібрав в себе основну ідею нашого Герба, є шанирак - кругове навершя купола юрти. Шанирак - символ сімейного благополуччя, миру, спокою. Майстерно, ефективно і красиво зображений тундик - зенітний отвір юрти, нагадує яскраве сонце на тлі блакитного, мирного неба. Купольні жердини - уик, рівномірно розходяться від центру по блакитному простору Герба, нагадують промені сонця - джерело життя і тепла. Авторам вдалося вирішити проблему зображення кереге - розсувних гратчастих основ юрти. Хрестоподібні, потрійні, кульдреуші шанирак символізують єдність трьох жузів, яка забезпечує його міцність. Таким чином, мовою геральдики автори відображають миролюбну сутність казахів. Закликають всі народи республіки під загальний шанирак, прагнути перетворитися в міцні потужні несучі конструкції нашого спільного дому - Казахстану.
 
Наступною складовою частиною композиційної структури герба є золотокрилі з рогами у вигляді півмісяця, фантастичні скакуни - Тулпаров. Хоча зображення Аргамак в державній символіці має давню історію, тим не менш даний варіант авторів викликав великі дискусії і суперечки, перш ніж був прийнятий. Силует скакунів на мові геральдистів має глибокий сенс і зміст. Він означає: безстрашність лева, прозорливість сокола, фізичну міць і силу бика, швидкість пластику лані, хитрість і спритність лисиці в боротьбі проти ворогів. Золоті крила скакунів нагадують також снопи зерна, золотого колосся, тобто ознака праці, достатку і матеріального благополуччя.
 
У центрі герба знаходиться п'ятикутна зірка. У проекті там були розташовані півмісяць і три маленькі зірки. по ходу обговорення пропонувалися варіанти восьмикінечних, семикінечних, п'ятикутних зірок. Зупинилися на останньому. Наше серце і обійми відкриті представникам усіх п'яти континентів.
 
Залишається відзначити світлову гаму нашого герба. В основному їх дві: золотиста і блакитна. Перша відповідає світлому, ясному майбутньому наших народів. Блакитне небо єдине для всіх народів світу. Його колір в нашому гербі уособлює наше прагнення до миру, злагоди, дружби і єдності з усіма народами планети.

Warning: require_once(/usr/local/apache/www/kz/htdocs/www//a8693344089437452c2aef4c7783910cb1d11f1f/trustlink.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/local/apache/www/kz/htdocs/app/views/blocks/footer.phtml on line 17